Данія подовжила дію контролю на кордоні з Німеччиною

Дію контролю на дансько-німецькому кордоні подовжено до 2 червня. Про це у понеділок, 2 травня, повідомили в уряді Данії. Як наголосили у відповідальному за питання міграції данському міністерстві, цей крок — вимушений і має не меті обмежити потік біженців до країни, повідомляє агентство dpa. Хоч Данія і належить до Шенгенської зони, з 4 січня 2016 року через кризу біженців вона запровадила режим контролю на кордоні з Німеччиною.

На дансько-німецькому кордоні контроль триватиме як мінімум до початку червня 2016 рокуКопенгаген вирішив подовжити дію прикордонного контролю на дансько-німецькому кордоні до 2 червня. Влада Данії пояснює цей крок спробою обмежити потік біженців та мігрантів до країни.

Нагадаємо, через велику кількість біженців низка країн Шенгенської зони, у тому числі Німеччина, в 2015 році запровадила тимчасовий прикордонний контроль з країнами-сусідами з ЄС, строк дії якого спливає в середині травня 2016 року.

Наприкінці січня 2016 року стало відомо, що країни ЄС звернулися до Єврокомісії і окреслили правову основу для продовження прикордонного контролю всередині Шенгенської зони. Згідно з чинними нормами, країни Шенгенської зони можуть запроваджувати контроль на своїх кордонах максимум на шість місяців. Однак Шенгенський кодекс про кордони передбачає у надзвичайних випадках продовження перевірок на такий строк, за яким їхня загальна тривалість досягатиме щонайбільше два роки.

DW.COM

Шість країн хочуть подовжити контроль на внутрішніх кордонах ЄС

Дослідження: контроль на кордонах ЄС призвів до багатомільярдних втрат

Запровадження чотирма країнами Шенгену прикордонного контролю обійшлося для ЄС збитком до 15 мільярдів євро на рік. Про це йдеться у результатах нового досідження мюнхенського Інституту економічних досліджень ifo. (18.04.2016)

Австрія планує запровадити прикордонний контроль на перевалі Бреннер

На тлі тривалої кризи біженців уряд Австрії планує щонайпізніше у червні запровадити прикордонний контроль на перевалі Бреннер, що на кордоні з Італією. (12.04.2016)

Поділитись

Як країни ЄС ділитимуть біженців? (21.04.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IaTg

Як країни ЄС ділитимуть біженців? (21.04.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!