Reuters: Темпи зростання промисловості Китаю сповільнюються

Китай, промисловість, глобальна економіка, КНР, економічне зростання, Піднебесна, аналітики, сталь, ринок нерухомості, Reuters, цемент, кредити, заборгованість, сфера послуг

Зареєстроване у березні покращення конʼюнктури в економіці Китайської Народної Республіки (КНР), схоже, матиме нетривалий характер. Так, у квітні 2016 року темпи зростання ключових галузей промисловості Китаю продемонстрували деяке сповільнення. Згідно з офіційними даними, індекс асоціації менеджерів із закупівель скоротився з 50,2 пункту у березні до 50,1 пункту в квітні. Такі показники підживлюють сумніви щодо сталості покращення економічної ситуації в Піднебесній. Так, опитані інформаційною агенцією Reuters аналітики розраховували на 50,4 пункту.

У квітні ключові галузі промисловості Китаю продемонстрували сповільнення темпів зростання. Серед опитаних агенцією Reuters аналітиків поширюються сумніви щодо запасу міцності китайської економіки в цілому.

Зазначається, що впродовж квітня китайські промислові підприємства й далі нарощували обсяги готової продукції на складах та водночас скорочували наявні запаси сировини. Утім, останнє може пояснюватися нещодавнім зростанням цін на сталь та іншу сировину. Крім того, у промисловості й надалі спостерігалась тенденція до скорочення кількості робочих місць порівняно з попереднім місяцем. Як свідчить статистика, яка опирається насамперед на дані великих державних підприємств, промислові підприємства вже три з половиною роки поспіль вдаються до скорочень персоналу.

Згаданий індекс віддзеркалює стан ділової конʼюнктури. Показник, що перевищує 50 пунктів, свідчить про пожвавлення економічної активності. Показник нижче 50 пунктів вказує на негативну динаміку економічної конʼюнктури.

Поділитись

Сповільнення Китаю як передвісник глобальної кризи? (19.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HgDG

Сповільнення Китаю як передвісник глобальної кризи? (19.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!