Шустер з активістами створять Комітет порятунку свободи слова. Його ток-шоу 29 квітня транслюватиме телеканал "Київ"

Шустер з активістами створять Комітет порятунку свободи слова. Його ток-шоу 29 квітня транслюватиме телеканал

Згідно із заявою, яку в четвер, 28 квітня, поширила прес-служба «Савік Шустер Студія», після систематичного утиску журналістів і незалежних медіа активісти, депутати і журналісти прийняли рішення обʼєднатися в Комітет порятунку свободи слова в Україні. Вирішальним чинником стала справа навколо телеведучого Шустера.

Журналіст і телеведучий Савік Шустер і громадські активісти створять Комітет порятунку свободи слова в Україні.

«Тиск влади на журналістів, на вільні медіа та інформаційні майданчики — прояв авторитаризму і наближення країни до диктатури. Про це свідчать численні факти порушення прав журналістів, які набувають систематичного характеру. На це звертають увагу і міжнародні експерти, коли виділяють нам 107-ме місце між африканськими країнами і тоталітарними режимами у світовому рейтингу свободи слова»,— йдеться в заяві зі створення Комітету порятунку свободи слова в Україні.

Окрім Шустера, комітет підтримали народний депутат із фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі та інші представники медіа і громадянського суспільства.

Тим часом повідомляється, що ток-шоу Савіка Шустера «Шустер life» 29 квітня транслюватиметься на столичному комунальному телеканалі «Київ».

Як повідомила в четвер прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА) з посиланням на директора телеканалу Світлану Криворучко, перша трансляція відбудеться вже в пʼятницю, 29 квітня, о 20:30.

«Редакційна рада і колектив телеканалу радісно підтримали ідею мера Києва Віталія Кличка щодо трансляції ток-шоу Савіка Шустера на каналі „Київ“. Переконана, що це позитивно вплине на розвиток столичного телебачення»,— зазначила Криворучко.

Крім того, програму «Шустер Live» у п’ятницю, 29 квітня, транслюватиме телеканал NewsOne.

Про це в ефірі каналу повідомив ведучий Вадим Ярошенко.

«Вже завтра „Шустер Live“ транслюватиме телеканал Newsone, тобто ми, о 22:00», – заявив ведучий.

Поки невідомо, чи буде виходити програма постійно, чи мова про разовий випуск, повідомляє «Детектор медіа».

На телеканалі Newsone повідомили, що мова йдеться ретрансляцію одного випуску: "З метою інформування глядачів про ситуацію з журналістом Савіком Шустером NewsOne TV та ТОВ «Телерадіокомпанія „Всесвітня інформаційна служба“ (телеканал 3s.tv) домовилися про трансляцію пʼятничного випуску „Шустер Live“ і на каналі NewsOne о 22:00».

Савік Шустер підтвердив, що він не переходить на телеканал NewsOne. Мова про один випуск ток-шоу «Шустер Live», який транслюватиметься на NewsOne 29 квітня з запізненням в 1,5 години — о 22:00.

Шустер веде своє ток-шоу в прямому ефірі на своєму телеканалі 3S.tv, яке періодично транслюють національні телеканали.

Як повідомлялося, 26 квітня стало відомо, що відомому журналісту Савіку Шустеру було анульовано ліцензію на роботу в Україні. У Київському центрі зайнятості пояснили, що таке рішення було ухвалено на підставі отриманої від Державної служби зайнятості інформації про відкрите стосовно нього кримінальне провадження.

Сам Шустер раніше заявив, що вважає цілеспрямованим ухвалення такого рішення напередодні свят. Телеведучий також повідомив, що написав заяву на скасування рішення про анулювання його дозволу на роботу в Україні й оголосив голодовку до моменту повернення йому права працювати в Україні.

Того самого дня мер Києва Віталій Кличко відзначив неправильність того, що відбувається навколо журналіста і телеведучого Савіка Шустера у звʼязку з анулюванням його ліцензії на роботу в Україні, та запропонував організувати трансляцію ток-шоу і на телеканалі «Київ».

"Я вважаю те, що роблять із Савіком Шустером, неправильним (мʼяко кажучи). Оскільки Савік заявив, що поки що продовжить виходити в ефір, в якості підтримки запропонував йому трансляцію його ток-шоу і на телеканалі «Київ»,— написав Кличко на своїй сторінці у Facebook у вівторок увечері.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!