Туреччина планує виконати 72 безвізові вимоги ЄС до 2 травня

У ЄС вважають, що Туреччина поки що виконала менше половини поставлених умов. Тим часом, Франція та Німеччина розробили механізм для скасування безвізового режиму.

Туреччина пообіцяла до понеділка, 2 травня, виконати усі вимоги, поставлені Євросоюзом, щодо лібералізації візового режиму. Про це заявив міністр Туреччини у справах ЄС Волкан Бозкір в четвер, 28 квітня.

Два дні тому головна європейська дипломатка Федеріка Могеріні зазначала, що візовий режим з Туреччиною буде скасовано лише у разі виконання країною 72 вимог. Також вона констатувала, що поки виконано близько половини. «Така ж ситуація з Грузією, така ж ситуація з Україною. Це те, що ми обговорюємо зараз із Косовим. Є жорсткі технічні критерії, які мають дотримуватися, має бути проведена дуже жорстка перевірка»,— сказала Могеріні.

Тим часом, Франція та Німеччина у четвер, 28 квітня, подали пропозицію іншим країнам-членам ЄС передбачити можливість скасовувати безвізовий режим у разі, якщо Туреччина чи інші країни перестануть відповідати поставленим критеріям. Зокрема, коли буде зафіксовано велику кількість порушень правил перебування.

У березні Анкара домовилася з ЄС у обмін на прийом біженців, які прибули до Греції починаючи з 20 березня, прискорити процес надання Туреччині безвізового режиму з ЄС. Досі Туреччина прийняла менше 400 біженців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!