У Меркель підтвердили відставку глави німецької розвідки

Bundesnachrichtendienst BND Abhörskandal Symbolbild

У відомстві канцлерки Німеччини Анґели Меркель у середу, 27 квітня, підтвердили інформацію про відставку голови Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Ґергарда Шиндлера. Його місце посяде керівник одного з департаментів міністерства фінансів Німеччини Бруно Каль.

Ґергард Шиндлер складе свої повноваження 1 липня, його крісло займе один з чільних співробітників мінфіну Бруно Каль.

Виконання обовʼязків Шиндлером на чолі розвідслужби закінчиться 1 липня 2016 року. Глава відомства канцлерки Петер Альтмаєр пояснив причину такої ротації «серйозними викликами, з якими зіштовхнеться BND у наступні роки і які впливають на усі сфери діяльності відомства», цитує агентство AFP. Серед викликів, зазначив Альтмаєр,— загрози безпеці та глобальна структурна перебудова відомства, повʼязана з перенесенням з міста Пуллаха до Берліна великих підрозділів розвідслужби.

Зміна глави BND відбудеться за рік після того, як відомство звинуватили у допомозі Агентству національної безпеки (АНБ) США шпигувати за європейськими політиками та компаніями, зокрема, представниками Єврокомісії та французького уряду. Восени 2013 року стало відомо, що АНБ прослуховувало мобільний телефон канцлерки Анґели Меркель і роками стежило за розмовами інших членів німецького уряду.

Дивитись відео01:16

Поділитись

США, вочевидь, прослуховували телефон Меркель

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1A5LG

США, вочевидь, прослуховували телефон Меркель

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!