У Москаля оголосили, що вже декомунізували на Закарпатті все, що можна

У Закарпатській області на сьогодні завершено процес перейменування топонімів у рамках закону про декомунізацію.

Про це у вівторок 26 квітня під час брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської обласної державної адміністрації Ярослав Галас, інформує УНІАН.

З його слів, починаючи з 4 березня й до 20 квітня голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль видав 16 розпоряджень у рамках законодавства про декомунізацію й перейменовано загалом 184 топоніми.

Окрім того, станом на 25 квітня, рішеннями органів місцевого самоврядування, розпорядженнями міських, сільських та селищних голів перейменовано 256 вулиць, 4 площі та 3 провулки.

Зі слів Галаса, при перейменуванні топонімів ОДА врахувала історичні назви вулиць чи місцевостей, національний склад населення, звернення самих мешканців населених пунктів.

«Ми намагалися зробити все, щоб Великдень Закарпаття зустріло без комуністичних назв»,— додав директор департаменту.

Він уточнив, що Закарпаття стало єдиною областю в Україні, в якій увіковічнили всіх загиблих в АТО бійців із Закарпаття.

Галас додав, що область також єдина в державі, де перейменовано всі наявні 33 вулиці, які раніше носили ім’я Валентини Терешкової.

«Це зроблено тому, що Терешкова є членом Вищої ради партії „Єдина Росія“, діючий депутат Держдуми РФ, яка в березні 2014 року голосувала за анексію Криму»,— додав Галас.

З його слів, дія повноважень голови ОДА в рамках законодавства про декомунізацію закінчується 21 травня.

«За нашими підрахунками, ми декомунізували все, що можна. Може, лишилися назви на честь прихованих комуністів, і в такому разі ми закликаємо місцеве населення та істориків повідомити облдержадміністрацію про це, щоб підготувати відповідні розпорядження»,— сказав Галас.

Нагадаємо, 21 травня 2015 року набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!