Норвегія оскаржить пом"якшення умов масовому вбивці Брейвіку

Нещодавнє рішення суддів щодо помʼякшення умов увʼязнення екстреміста та масового вбивці Андерса Брейвіка опротестує Норвегія. Про це у вівторок, 26 квітня, повідомили в міністерстві юстиції країни. «Я попросив генеральну прокуратуру країни оскаржити вердикт»,— заявив міністр юстиції Норвегії Андерс Анундсен, слова якого наводить агенція Reuters.

Норвегія, суд, судді, вбивство, Андерс Брейвіка, екстреміст, умови утримання, ув’язнення, негуманність, терорист, Осло, міністерство юстиції Норвегії, генеральна прокуратура Норвегії, Андерс АнундсенНорвегія оскаржить рішення суду щодо помʼякшення умов увʼязнення правого екстреміста та вбивці 77 людей Андерса Брейвіка. Про це заявили в міністерстві юстиції країни.

20 квітня районний суд в Осло частково задовольнив позов екстреміста Андерса Брейвіка щодо негуманних умов його утримання під вартою. Він поскаржився на «цілком замкнений світ». На думку суддів, ізоляція Брейвіка порушує Європейську конвенцію прав людини.

Крім того, суд ухвалив, що право Брейвіка на листування не було порушене. Раніше екстреміст просив зняти обмеження на листування та відвідини, щоб він міг спілкуватися зі своїми прихильниками. Держава виправдовувала обмеження тим, що Брейвік є «надзвичайно небезпечним», а його прихильники можуть планувати напади у майбутньому.

Як повідомлялося, Брейвік відбуває 21-річний термін, який може бути подовжено, якщо злочинця вважатимуть небезпечним. 22 липня 2011 року екстреміст вбив загалом 77 осіб в Осло та на острові Утоя.Норвегія надає великого значення гуманному відбуванню покарань, аби в такий спосіб злочинці мали шанс реабілітуватися. Брейвік перебуває у відносно комфортних умовах — у його розпорядженні три тюремні камери, в тому числі спальня, кабінет і приміщення для фітнесу.

Дивитись відео05:05

Поділитись

Утоя: літній табір знову відкриють для дітей

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1G8n7

Утоя: літній табір знову відкриють для дітей

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!