Mitsubishi маніпулював даними про витрату палива починаючи з 1991 року

Mitsubishi маніпулював даними про витрату палива починаючи з 1991 року

Японський автоконцерн Mitsubishi Motors Corp. допускав порушення під час визначенні показника витрати палива в деяких моделях своїх автомобілів з 1991 року. Як заявив у вівторок, 26 квітня, президент компанії Тетcуро Аікава, це було встановлено в рамках внутрішнього розслідування, яке ще триває. За словами Аікава, він не виключає, що розслідування може виявити і інші порушення.

В процесі внутрішнього розслідування можуть виявитись і інші порушення, які допускались концерном Mitsubishi під час виробництва автомобілів.

«Ми не знаємо всієї картини, ми досі зʼясовуємо все. Я відчуваю велику відповідальність»,— сказав Аікава під час прес-конференції в Міністерстві транспорту Японії, цитує агентство AP.

Минулого тижня Mitsubishi Motors Corp. зізналася, що маніпулювала тестами на витрату палива і направляла неправдиві дані до міністерства землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії. Йдеться про малолітражні автомобілі з обʼємом двигуна до 660 кубічних сантиметрів, які практично не постачаються на експорт.

«Дуже серйозні» маніпуляції

Маніпуляції тестами на економічність двигунів були «дуже серйозними», зазначив міністр транспорту Японії Кеічі Ісіі, додавши, що міністерство створює робочу групу з метою не допустити таких порушень в майбутньому.

22 квітня стало відомо, що лідер німецької автомобілебудівної галузі — концерн Volkswagen — минулого року зазнав найбільших збитків за всю свою історію внаслідок «дизельного скандалу». 2015 рік флагман німецької автомобільної галузі завершив зі збитком 1,6 мільярда євро. Скандал виник через те, що на автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами встановлювалось програмне забезпечення, яке дозволяло обійти екологічні стандарти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!