"Батьківщина" не підтримає Ю.Луценка на посаді Генпрокурора

"Батьківщина" не підтримає Ю.Луценка на посаді Генпрокурора

Юлія Тимошенко

Генеральна прокуратура має буті незалежною від політиків органом. Тому Фракція “Батьківщина” не підтримає кандидатів на посаду генпрокурора, які є “родичами” Президента. Про це заявила лідер “Батьківщини” в ефірі телеканалу “112 Україна”, передає УНН.

“Як прокурор може навести порядок, якщо він буде кумом президента? Як він пред’являтиме претензії тим, хто останні два роки оббирав державу?” — запитала політик.

Ю.Тимошенко наголосила, що навіть в найгірші часи диктатури в Україні не ухвалювали поіменні закони для того, щоб провести свою людину на посаду генпрокурора, знімаючи вимогу мати юридичну освіту для генпрокурора.

За її словами, Генеральна прокуратура, як будь-яка прокуратура — це професійний орган, де мають працювати люди з юридичною освітою, з великим досвідом роботи, незалежні від політиків, які в тому числі, підозрюються в корупції.

“А якщо перетворювати Генеральну прокуратуру і прокуратуру в цілому в політичний орган, то тоді треба зняти вимогу щодо професійної юридичної освіти. Я пропоную: давайте оберемо генпрокурором ортопеда чи гінеколога, чи просто людину з робочою професією”, — зауважила Тимошенко.

Вона також заявила: “Ми не будемо голосувати за закон імені Юрія Луценка і не будемо голосувати за будь-яку кандидатуру на генерального прокурора, яка має родинні стосунки з президентом”.

За словами лідера “Батьківщини”, потрібно висунути від громадянського суспільства п’ять-шість кандидатур, які є незалежними від політиків, яким вірить країна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!