Австрія обирає нового президента

Як свідчать дані соцопитувань, найімовірніше знадобиться другий тур, щоб визначити переможця. Претендентами на перемогу називають одразу трьох кандидатів.

В Австрії у неділю, 24 квітня, відбуваються вибори президента країни. Повноваження чинного президента країни, соціал-демократа Гайнца Фішера, який перебуває на цій посаді упродовж останніх 12 років, закінчуються у липні цього року.

Як повідомляє агентство dpa, трьома головними претендентами на перемогу вважаються колишній лідер Партії зелених Александер Ван дер Беллен, висуванець від крайньої правої Партії свободи Норберт Гофер, а також незалежна кандидатка, екс-голова Верховного суду Ірмґард Ґрісс, яка є єдиною кандидаткою-жінкою. Соцопитування напередодні голосування прогнозували від 22 до 25 відсотків голосів кожному з цих трьох кандидатів.

Зміна лідерів

Кандидати від Соціал-демократичної партії та центристської Австрійської народної партії, які домінували на політичній арені країни впродовж багатьох років, згідно з даними соцопитувань, наберуть не більше 11-15 відсотків голосів і не мають шансів на перемогу.

У звʼязку з великою кількістю кандидатів очікується, що ніхто з них не набере необхідної для перемоги у першому турі більшості голосів, тому для визначення переможця знадобиться другий тур, який повинен відбутися 22 травня.

Хоча президент Австрії виконує переважно представницькі функції, проте він висуває на затвердження парламенту кандидатуру канцлера країни, а також приводить до присяги уряд після парламентських виборів.

Дивитись відео01:24

Поділитись

Австрія обмежила прийом біженців: чого хоче Відень? (21.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HhyC

Австрія обмежила прийом біженців: чого хоче Відень? (21.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!