Угода щодо біженців: Туреччина тисне на ЄС у питанні безвізового режиму

У Туреччині очікують від Європейського Союзу активних кроків, спрямованих на лібералізацію візового режиму для турецьких громадян. Про це у суботу, 23 квітня, заявив премʼєр-міністр Туреччини Ахмет Давугтоглу на спільній прес-конференції з федеральною канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, президентом Європейської Ради Дональдом Туском та віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом у турецькому місті Газіантеп.

Ахмет Давутоглу (л.) та Анґела Меркель (п.) в турецькому місті ГазіантепВ Анкарі наголошують, що виконують свою частину угоди щодо біженців та тиснуть на ЄС у питанні візової лібералізації, яка передбачена документом. У Брюсселі вимагають від Туреччини виконати необхідні для цього вимоги.

За словами Давутоглу, Туреччина виконує свої зобов’язання, прописані в угоді з ЄС щодо вирішення кризи біженців. Доказом тому є скорочення потоку шукачів притулку та мігрантів до ЄС, наголосив він. Якщо у листопаді минулого року щодня близько шести тисяч біженців діставалися з Туреччини до Греції морем у пошуку притулку в Європі, то зараз їхня кількість скоротилася до 130 осіб на день, сказав Давутоглу. Тож тепер ЄС, на його думку, як і було погоджено, має вжити необхідних кроків для скасування візового режиму для турків. «Це — життєво важливо для Туреччини»,— цитує Давутоглу агенція dpa.

В Єврокомісії не бачать поки достатньо умов для безвізового режиму

Меркель та Туск, своєю чергою, похвалили зусилля Туреччини у вирішення кризи біженців, однак заяв щодо візової лібералізації не робили. У Європейській Комісії днями заявили, що для скасування короткострокових віз для турецьких громадян поки що бракує всіх необхідних передумов. Анкару закликали виконати до кінця квітня цього року всі 72 пункти вимог для надання безвізового режиму. Лише тоді Туреччина може розраховувати на те, що Єврокомісія надасть відповідну рекомендацію країнам-членам. Прийняття рішення з цього питання Комісією заплановане на 4 травня. Поки що ж, на думку єврочиновників, Туреччина не квапиться з реалізацією таких вимог, які стосуються надання доступу біженцям до ринку праці, вирішення питання захисту особистих даних та гарантування основних прав та свобод людини.

Водночас у самій Туреччині очікують безвізового режиму до кінця червня, наголошуючи, що саме це передбачено угодою з ЄС про вирішення кризи біженців. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган застерігав, що втілення Анкарою угоди з ЄС привʼязане до надання безвізового режиму.

Дивитись відео01:33

Поділитись

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IG6M

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!