Туск анонсував виділення Туреччині мільярда євро на проекти для біженців

Дональд Туск (ц.), Анґела Меркель (л.) та Ахмет Давутоглу (п.) в турецькому місті Газіантепі

Туреччина до кінця липня цього року отримає від Європейського Союзу близько одного мільярда євро допомоги на проекти для біженців. Про це у суботу, 23 квітня, заявив президент Європейської Ради Дональд Туск під час візиту до турецького міста Газіантепа. Ці кошти — частина трьох мільярдів євро, які ЄС має виділити Анкарі в рамках укладеної в березні угоди, покликаної скоротити потік біженців з території Туреччини до Європи.

Євросоюз до кінця липня 2016 року має виділити Туреччині близько одного мільярда євро допомоги на реалізацію програм для біженців у рамках виконання угоди між Брюсселем та Анкарою.

Програми покликані покращити умови життя близько 2,7 мільйона сирійських біженців у Туреччині. Зокрема йдеться про спорудження шкіл, консультативну та іншу підтримку біженців, а також забезпечення їх необхідними товарами.

На тлі цього федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель, що разом з Туском відвідала Туреччину, наголосила, що лише від 10 до 15 відсотків дітей біженців на даний момент можуть навчатися у школі. Причина цього те, що багато-хто з них не живе у таборах для біженців.

Досі не реалізацію проектів для біженців у Туреччині ЄС виділив лише 93 мільйони євро. Віце-президент Європейської Комісії Франс Тіммерманс додав, що в майбутньому ЄС зможе укладати контракти для реалізації нових проектів напряму з турецькими освітніми відомствами.

Як повідомлялося, Меркель, Туск та Тіммерманс спільно з турецьким премʼєр-міністром Ахметом Давутоглу відвідали табір сирійських біженців поблизу турецько-сирійського кордону.

Дивитись відео01:33

Поділитись

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IG6M

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!