У Нью-Йорку відбулося підписання Паризької угоди щодо змін клімату

22/04 20:26 CET | updated xx mn ago | updated at xx14613534101461349619 Українська делегація узяла участь в урочистій і історичній церемонії підписання Паризької угоди щодо змін клімату у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Загалом 175 держава поставили свої підписи під документом. Однак він набуде чинності лише після того, як парламенти, щонайменше, 55 країн, на долю яких припадає 55% викидів двоокису вуглецю, ратифікують угоду.

США на підписанні представляв державний секретар Джон Керрі. Він вийшов на трибуну разом зі своєю онукою.

Президент Франції Франсуа Олланд під час церемонії заявив:”Ще ніколи за всю історію існування ООН 170 держав не ставили своїх підписів під документом упродовж одного дня. Тепер це — не просто зобов‘язання. Цей текст посяде своє місце у низці документів, що стосуються міжнародного права. Тепер немає повернення назад. І у тому полягає величезний прогрес. ”

Актор і посланець миру ООН з глобальних кліматичних проблем Леонардо ді Капріо наголосив:

”Ми можемо привітати один одного. Водночас це підписання нічого не буде варте, якщо після повернення додому, у ваші країни, нічого не буде зроблене для втілення в життя обіцянок, що містяться у цьому історичному документі. Настав час для рішучих і безпрецедентних дій.”

Угода щодо змін клімату була ухвалена у грудні під час міжнародної конференції в столиці Франції.

Її учасники домовились не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш, ніж на 2 градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною добою. Вони узгодили поступове зменшення викидів парникових газів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!