Румунії заборонили брати участь у цьогорічному Євробаченні через борги

Через несплачені державною телерадіокомпанією Румунії TVR багатомільйонні внески Європейська мовна спілка заборонила представникам Румунії брати участь у пісенному конкурсі Євробачення.

Представники Румунії не зможуть взяти участь у пісенному конкурсі Євробачення, цьогорічний фінал якого має відбутися 14 травня у Стокгольмі. Про це у пʼятницю, 22 квітня, повідомила Європейська мовна спілки (ЄМС). За даними ЄМС, румунська державна телерадіокомпанія TVR не зробила внесків на сукупну суму в близько 16 мільйонів швейцарських франків (близько 14,5 мільйонів євро). Борг накопичився за кілька років.

На цьогорічному конкурсі Румунію мав представляти співак Овідіу Антон з англомовною піснею Moment of Silence («Момент тиші»). Але тепер його виступ не відбудеться, а саму пісню викреслено з програми. «Дуже прикро, що ми змушені були вдатися до такого кроку»,— цитує агенція AFP генеральну директорку ЄМС Інгрід Делттерн.

За її словами, в ЄМС помічали, що румунський державний телеканал стоїть на порозі банкрутства. Тож робилося чимало спроб реструктуризувати борг румунського державного мовника. Було досягнуто навіть кілька попередніх угод. Та все — безрезультатно. Останньою датою погашення частини боргу було 21 квітня. Однак румунський уряд, попри запевнення, не зміг знайти коштів на це.

«Ми розчаровані, що усі наші спроби якось вирішити цю проблему не зустріли відгуку з боку румунського уряду. Постійне зростання боргу TVR ставить під загрозу фінансову стабільність самої Європейської мовної спілки»,— додала вона.

Поділитись

Школярка представлятиме Німеччину на «Євробаченні» (26.02.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I3BR

Школярка представлятиме Німеччину на «Євробаченні» (26.02.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!