МОМ: Потік біженців до Греції знову на підйомі

У МОМ припускають, що перевізники біженців стали винахідливішими

До Греції знову прибуває дедалі більше біженців, які переправляються з Туреччини до європейських берегів морем. У попередні дні кількість новоприбулих мігрантів знизилася майже до нуля, однак за останні три дні до Греції щодоби прибувало близько 150 біженців. Про це у пʼятницю, 22 квітня, повідомив речник Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Женеві.

Кількість біженців, які морем прибувають до Греції, останнім часом скоротилася майже до нуля. Але останніми днями їхній потік знову зріс, заявляють у МОМ.

За його словами, «герметичного барʼєру» на цьому шляху біженців, очевидно, більше не існує. «Це може бути викликано погодою, це може мати цілу низку причин»,— цитує речника МОМ агенція Reuters. Також, за його словами, можна припустити, що контрабандисти людей стали більше винахідливими.

Нагадаємо, за оприлюдненими 8 квітня даними Міжнародної організації з міграції, з початку 2016 року до Греції прибули понад 152 тисяч шукачів притулку. При цьому 366 осіб загинули при спробі дістатися берегів Греції.

Кількість біженців, які прибувають до Греції з Туреччини, різко скоротилася після того, як 20 березня набрала чинності угода між ЄС та Анкарою про повернення мігрантів. У четвер, 21 квітня, генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявляв про різке скорочення кількості біженців та закликав європейську владу не припиняти свої зусилля у вирішенні цієї кризи.

Між тим, Євросоюз заявив про намір виділити 83 мільйони євро міжнародним і некомерційним організаціям на поліпшення умов життя біженців в Греції. Також напередодні стало відомо про те, що в ЄС має з’явитися нова служба прикордонної і берегової охорон. Вона зможе допомагати країнам, які опинилися в тяжкому становищі через наплив біженців.

DW.COM

В ЄС погодили створення єдиної прикордонної служби

У ЄС уперше заговорили про конкретний план розподілу сирійських біженців

У Євросоюзі вперше заговорили про план, у якому ідеться про конкретні цифри щодо розподілу сирійських біженців з Туреччини між країнами Євросоюзу та деякими іншими державами Європи. (21.04.2016)

Чавушоглу: Туреччина може скасувати угоду з ЄС щодо біженців

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу пригрозив, що його країна може скасувати угоду щодо біженців, якщо Євросоюз не триматиме слова. (18.04.2016)

Поділитись

Самогубство або притулок — біженці у Греції у відчаї

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPqz

Самогубство або притулок — біженці у Греції у відчаї

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!