Саакашвілі: українці вже не терпітимуть обману від влади

Голова Одеської ОДА в інтервʼю DW пояснив, чому уряду слід починати з малих кроків і як відновити довіру українців.

Уряд Володимира Гройсмана має відкрито заявити про своє бажання провести реформи, вважає голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі. В інтервʼю DW політик сказав, що саме політичний та олігархічний вплив на міністрів перешкодив попередньому уряду проводити реформи. «Якщо цей премʼєр-міністр справді хоче проводити реформи з відкритими до цього політиками, єдиний шлях — це вийти і розповісти людям, що ми мусимо зробити»,— сказав Саакашвілі.

Наразі, вважає голова Одеської обладміністрації, Володимирові Гройсману слід підготуватися до того, що він зіткнеться із проблемами попередника — Арсенія Яценюка. «Є опір олігархів та окремих груп, необхідно заручитися підтримкою президента, який також весь час балансує між цими групами інтересів. Він має сказати: тепер ми рухаємось у цьому напрямку»,— пояснив Саакашвілі.

Водночас, політик порадив новому кабміну негайно розпочинати реформи. «Слід звільнити корумпованих чиновників… Або полегшити умови для малого та середнього бізнесу, який і далі вбиває зарегульованість та корумповані посадовці,— сказав Саакашвілі.— Дійсно зробити перші кроки зараз, і тоді, можливо, люди почнуть вірити».

Саакашвілі також зауважив, що саме громадянська підтримка домогла позбутися «олігархічного прокурора» в Одеській області. «Два тижні тому Коломойський протягнув свого прокурора на місце старого прокурора, який боровся із корупцією. Але активісти заблокували вхід до прокуратури, і прокурор олігарха був змушений піти й звільнитися через ці протести»,— розповів політик. Те, що сталося, він пояснив зміною настроїв у суспільстві: «люди більше не терпітимуть, що їхня доля вершиться в кабінетах за зачиненими дверима і що гроші або влада передаються потай під столами».

Поділитись

Бурхливі 100 днів Саакашвілі на чолі Одещини

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GSTW

Бурхливі 100 днів Саакашвілі на чолі Одещини

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!