Німеччина виділить Україні 19 мільйонів євро для ліквідації наслідків Чорнобиля

Берлін уже надав Києву 120 мільйонів євро допомоги для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у подальшому планується виділити ще 19 мільйонів, заявляє німецька міністерка екології.

Міністерка з питань охорони довкілля Німеччини Барбара Гендрікс анонсувала виділення Україні додаткової фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

«Ми вже виділили близько 120 мільйонів євро. Крім цього найближчими роками ми інвестуємо ще 19 мільйонів євро в проект»,— заявила Гендрікс в інтервʼю німецькій газеті Nordwest-Zeitung, оприлюдненому в пʼятницю, 22 квітня.

«Якщо вдасться накрити енергоблок новим захисним куполом, від атомного реактора більше не виходитиме безпосередньої небезпеки»,— додала міністерка. Гендрікс також розкритикувала використання атомної енергетики Це, за її словами, «тупикова технологія з дорогим кінцем».

У березні цього року Барбара Гендрікс відвідала Чорнобильську АЕС, де довідалася про стан робіт зі зведення нового саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Під час її візиту українські чиновники заявили, що не збираються відмовлятися від атомної енергетики.

Поряд з Німеччиною фінансову допомогу Україні надають 44 держави. Частково кошти вкладаються у будівництво нового саркофагу, який повинен повністю ізолювати четвертий енергоблок.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!