Німецька омбудсмен: Світ без наркотиків - недосяжна мета

Deutschland Symbolbild Drogentote

У Нью-Йорку з 19 до 21 квітня пройде спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН з проблеми наркотиків. Напередодні цієї події уповноважена уряду ФРН з боротьби з наркотиками Марлене Мортлер розповіла DW про переваги профлактичної роботи у цьому напрямі та пояснила, чому вона наполягає на збереженні заборони на марихуану у Німеччині.

Уповноважена ФРН з боротьби з наркотиками розповіла DW, з чим вона поїде на спеціальну сесію Генасамблеї ООН та чому виступає за збереження заборони на марихуану.

DW: Спеціальна сесія Генасамблеї ООН відбудеться з ініціативи країн Латинської Америки, які потерпають від наслідків багаторічної боротьби з наркотиками, яка так і не принесла бажаних результатів. Зокрема, йдеться про зростання рівня насильства та рівня корупції, переповнені вʼязниці. А з якою позицією відправляється до Нью-Йорка німецька делегація?

Марлен Мортлер: Ми їдемо з конкретною позицією, узгодженою всередині Європи. На сесії перебуватимуть урядові делегації з усього світу, і велике завдання — знайти єдиний знаменник для різних позицій. А саме, позицій держав, які продовжують наполягати на смертній карі (за вживання наркотиків.— Ред.), та нашої точки зору, що перш за все потрібно займатися профілактикою, яка є дуже важливою основою для боротьби із вживанням наркотиків.

Для нас важливо, щоб ми поглянули в очі реальності та сказали: у 1998 році ще були розмови про «світ без наркотиків», це — шляхетна мета, однак вона навряд чи недосяжна! Тому для нас на першому місці перебуває здоровʼя людини, а не питання покарання.

Я тішусь, наприклад, з того, що нам вдалось ухвалити загальний документ, який надав темі профілактики більшої ваги на міжнародному рівні. Що у всьому світі ми хочемо і повинні приділяти більше уваги темі лікування наркозалежних. Наведу один приклад: у США суттєво зростає рівень вживання героїну і збільшується кількість смертельних випадків. Зараз американці звертаються до нас за допомогою, знаючи, що у Німеччині діє ефективна програма замісної терапії (постачання героїнозалежним замісних речовин, таких як метадон.— Ред.). Ця співпраця на прикладі проблеми вживання героїну та використання замісної терапії свідчить, що нам є чого повчитись один у одного.

Якщо говорити про ситуацію з вживанням наркотичних речовин у Німеччині, то нещодавнє дослідження Федерального центру просвіти у галузі питань здоровʼя (BZgA) показало, що минулого року було зафіксовано рекордно низьке число молодих курців. Кількість молодих людей, які регулярно вживають алкоголь, також знижується. Чим зумовлені ці тенденції?

Я повʼязую цей успіх з тим, що молоді люди говорять собі: «Куріння більше не є частиною мого життя». Однак вирішальним фактором, чому вони так говорять, є серйозна профілактична робота, що проводиться нами останніми роками та десятиліттями, перш за все, за підтримки BZgA. Нам вдалось досягнути відповідних цільових та вікових груп школярів — хлопців та дівчат. Я вважаю такі показники підтвердженням якості нашої профілактичної роботи. Однак також — і закликом не зупинятись на досягнутому.

Інший висновок дослідження BZgA: марихуана, яка заборонена у Німеччині, не втрачає популярності в країні. Кожен третій представник молоді вживав цей наркотик. Можливо, успіхи в боротьбі з вживанням тютюну та алкоголю демонструють, що освітня робота у сфері охорони здоровʼя більш ефективна, ніж заборони?

Якщо ми зведемо проблему вживання марихуани до кримінально-правового аспекту, це буде несправедливо щодо того, що канабіс — зовсім не безневинний наркотик. Численні дії в рамках кампанії за його легалізацію протягом останніх місяців, ймовірно, призвели, у тому числі, до того, що люди стали думати: «Ну так, мабуть, це не так вже й шкідливо». В мене чітка позиція — я піклуюсь про здоровʼя молодих людей. І однозначно можу сказати: чим раніше молодь починає вживати наркотики, тим вища ймовірність появи наслідків для здоровʼя — тимчасових чи на все життя.

Однак в дискусії щодо легалізації марихуани стикаються дві точки зору: чи варто діяти превентивно, тобто розповідати про шкоду вживання (як це успішно робиться у випадку з тютюном та алкоголем), а чи слід застосовувати кримінальне покарання. Поки що люди, незважаючи на кримінальне переслідування, продовжують вживати наркотики, і ці речовини, як і раніше, можна придбати. Чому так виходить?

Дивитись відео03:26

Поділитись

Легалізація марихуани по-бельгійськи

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1FBER

Легалізація марихуани по-бельгійськи

А я можу навести інший аргумент і сказати, що куди більша кількість молодих людей не вживають канабіс саме завдяки тому, що він заборонений. Цей факт стає зрозумілим з розмов. Другий аргумент: жодна країна Європи не використовує правоохоронні органи для масового переслідування тих, хто споживає наркотики.

Тут варто все розставити на свої місця. У деяких країнах світу передбачена смертна кара навіть за зберігання невеликої кількості нелегальних наркотиків. А в Німеччині та й у цілому в Європі ми пропонуємо низку інших можливостей: допомогу замість покарання, терапію замість покарання. Тому я продовжую наполягати на тому, що не слід применшувати небезпеку вживання марихуани.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!