Опитування: Понад половина росіян воліла б відродження СРСР

Переважна більшість громадян РФ хотіли б відродження СРСР. І лише 44 відсотки усвідомлюють, що це неможливо. Про це свідчать дані останнього опитування московського «Левада-центру».

Більшість росіян і надалі шкодують про розпад Радянського Союзу. Згідно з результатами нового соціологічного дослідження, проведеного наприкінці березня 2016 року московським «Левада-центром», про це шкодують 56 відсотків опитаних. При цьому 51 відсоток росіян вважає, що розпаду СРСР можна було уникнути, а 33 відсотки переконані, що розпад був неминучий.

Примітно, що 58 відсотків хотіли б відродження Радянського Союзу і соціалістичної системи, при цьому 44 відсотки зазначили, що на даний момент це є нереальним. Водночас кожен третій респондент (31 відсоток) не бажав би відновлення СРСР і соціалізму, повідомляє «Інтерфакс».

Як відзначають соціологи, частка росіян, які ностальгують за радянськими часами, виявилася найвищою з листопада 2010 року.Проте історичний максимум перевищує сьогоднішній показник — в грудні 2000 року про розпад СРСР жалкували три чверті росіян.

Нагадаємо, що згідно із результатами опитування «Левада-центру», оприлюдненими 2 грудня, 75 відсотків росіян хочуть, щоб їхня країна налагодила відносини із Заходом, а 70 відсотків бажають, щоб покращились відносини з Україною.

Дивитись відео02:20

Поділитись

Крим вже не «наш»? Ейфорія росіян згасає

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IDg6

Крим вже не «наш»? Ейфорія росіян згасає

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!