Нова влада М"янми звільнила десятки політв"язнів

Звільнення політв

Новий президент Мʼянми (колишньої Бірми) Тхін Джо у неділю, 17 квітня, помилував більше півсотні політвʼязнів. За даними політиків правлячої у країні Національної ліги за демократію (НЛД), під амністію потрапили 83 увʼязнених. Активісти заявляють, що 63 із помилуваних — політвʼязні, повідомляє агенція AFP.

Президент країни помилував 63 критиків попереднього уряду. Серед них — пʼятеро журналістів.

Зокрема серед помилуваних, за даними влади, пʼятеро журналістів. У 2014 році їх засудили до 10 років позбавлення волі за повідомлення про імовірне будівництво секретної фабрики з виробництва зброї.

На початку квітня новий уряд Мʼянми, який перебуває при владі три тижні, вже відпустив на волю близько 200 політичних вʼязнів. Скільки ще політвʼязнів перебувають в увʼязненні, невідомо.

Нагадаємо, у листопаді минулого року партія НЛД перемогла на парламентських виборах у країні. Політичну силу очолює лауреатка Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, яка зайняла пост міністерки закордонних справ і державної радниці в уряді країни. На президентських виборах у Мʼянмі переміг її соратник по партії Тхін Джо, він став першим цивільним керівником країни за останні понад 50 років.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!