Через рік питання дострокових виборів може постати знову — експерт

Через рік питання дострокових виборів може постати знову — експерт

“Відомо, що дострокові вибори в нас немає сенсу проводити влітку — зрозуміло, по яких причинах. Тому найближча дата можливих виборів — вересень або жовтень 2017 року. Далі дуже залежитиме від конституційних змін. Якщо реформа децентралізації буде протиснута, наприклад, шляхом компромісу, прибрати звідти дратівливі речі, пов’язані з особливостями місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, і буде повернуто до первинного тексту — там записано, що в жовтні 2017 загальні місцеві вибори по всій Україні. Це може знову ж таки відтермінувати це питання. Але ми не маємо три-п’ять років для успіху. Мандат закінчується у Порошенка в 2019 році. Якщо криза (триватиме —ред.) — ми отримуємо у жовтні 2017 невідомо який пакет виборів. Але це за умов колосальної черги неуспіхів. Тоді ми може отримати і позачергові парламентські і, нагадаю, був випадок, коли і дострокові президентські вибори тривали. Це у Кравчука, який став Президентом з першого туру, як і Порошенко. Але в кінці кінців вимушений був піти на дострокові президентські вибори” — сказав О.Солонтай.

Якщо люди не побачать позитивних зрушень у рік урядового імунітету, то у жовтні 2017 може дійти до дострокових парламентських і навіть президентських виборів. Про це заявив в ефірі “5 каналу” експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, передає УНН.

На його думку, Петро Порошенко заради просування реформ налаштований на складну співпрацю з парламентом.

“Що значить не дозволяю приватизувати себе коаліцією? Перекладаючи на просту мову, прагматичну, це звучить так — для кожної реформи, для кожного питання, для кожного законопроекту він буде шукати певну конфігурацію кількості голосів, яка буде необхідна в різних фракціях. Ми будемо бачити різну ситуативну коаліцію. І це буде пов’язане не тільки з декомунізацією, нацобороною, професійною армією, а це буде пов’язане кожен раз з кожним конкретним різним питанням”, — сказав політолог.

О.Солонтай додав: “Негативна сторона — це справді торги. Бо за це доводиться платити високу ціну, за те, щоб їхати далі доводиться платити високу ціну тут і зараз. Позитивна сторона — це те, що цей уряд матиме позитивний запас голосів працювати тому, що при такий кількості різноманіття фракцій, які залишилися поза межами коаліції, є з ким домовлятися”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!