Кастро заявив про продовження курсу реформ на Кубі

Рауль Кастро

Глава уряду та лідер Комуністичної партії Куби Рауль Кастро запевнив у продовженні курсу ринкових реформ в економіці. Виступаючи на відкритті 7 зʼїзду Комуністичної партії в Гавані у суботу, 16 квітня, він зазначив, що втілення необхідних змін за останні роки відбувається "повільно, але безперервно ", цитує агентство dpa.

Зміни в економіці відбуваються «повільно, але безперервно», запевнив глава кубинського уряду Рауль Кастро. Водночас він виключив використання заходів «шокової терапії» в економіці.

У найважливішому політичному зібранні країни беруть участь близько тисячі делегатів. На попередньому партійному зʼїзді у 2011 році Комуністична партія Куби проголосила курс на реформи.

Рауль Кастро також критично висловився стосовно того, що упродовж останніх років у керівництві партії стостерігалася «ностальгія» за часами, коли Кубу підтримував колишній Радянський Союз. Він назвав «застарілу ментальність» найбільшою перешкодою для реформ. 84-річний Рауль Кастро також виступив за «омолодження» партійної номенклатури і запевнив, що у 2018 році складе повноваження глави уряду.

Водночас він виключив можливість запровадження на Кубі заходів «шокової терапії». «У кубинському соціалізмі ніколи не використовуватимуться неоліберальні рецепти»,— запевнив він.

Зʼїзд партії відбувається у час, коли Гавана зближується з «ідеологічним ворогом» — Вашингтоном. Останнім часом велика кількість американських компаній проявила інтерес до ринку Куби. Очікується, що делегати зʼїзду підтримають курс на зближення зі США.

Дивитись відео01:40

Поділитись

Історичне шоу: Rolling Stones на Кубі (24.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IJdo

Історичне шоу: Rolling Stones на Кубі (24.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!