Генсек Ради Європи: 2,5 мільйони кримчан мусять мати такі права, як і решта Європи

Турбйорн Ягланд, генсек Ради Європи

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вимагає, аби моніторингові органи організації отримали на постійній основі доступ до Криму. «Абсолютно неприйнятним є той факт, що 2,5 мільйони людей не підпадають під моніторинг, яким охоплена решта Європи і не користуються тими самими правами, якими користуються всі інші жителі континенту у відповідності до Європейської конвенції з прав людини»,— наголосив Ягланд у четвер, 14 квітня в інтервʼю Deutsche Welle.

Окремі активісти та лідери кримських татар зазнають переслідувань, але цього не можна сказати про весь народ, заявив Турбйорн Ягланд. При цьому він заявляє про низку порушень прав людини на півострові.

Кримськотатарське питання

Коментуючи підсумки роботи Правозахисної місії Ради Європи (РЄ), яка наприкінці січня перебувала в Криму, генсек організації звернув увагу на проблему переслідування кримськотатарських активістів. Водночас, за словами Ягланда, направлена з його ініціативи місія не виявила систематичного переслідування кримськотатарського народу.

«Місія на виявила доказів, що кримські татари як народ зазнають переслідувань. Це правда, що деякі лідери чи групи людей були чи є переслідуваними, але не на колективній основі»,— зазначив Ягланд.

Порушення прав людини

У той же час, за його словами, місіє РЄ виявила низку випадків порушення прав людини в Криму, у тому числі, свободи слова та свободи ЗМІ. Генсек РЄ також закликав відкрити Кримський півострів для того, щоб Рада Європи та інші міжнародні структури могли здійснювати там моніторинг на постійній основі.

Як повідомлялося, місія Ради Європи наприкінці січня цього року відвідувала Крим. У четвер на засіданні Комітету міністрів РЄ у Страсбурзі був оприлюднений звіт за результатами цієї місії. Загалом документ охоплює ситуацію із захистом прав людини в Криму та дотриманням стандартів, зафіксованих у Європейській конвенції з прав людини, особлива увага приділена правам кримських татар.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!