Експерт розповіла, чи вплине референдум у Нідерландах на рішення про безвізовий режим для України

Експерт розповіла, чи вплине референдум у Нідерландах на рішення про безвізовий режим для України

“Референдум у Нідерландах і візова лібералізація — це два паралельні процеси, які не були взаємопов’язані між собою. Але на сьогодні ми вже чуємо, що скоро Європейська комісія має надати законодавчу ініціативу Раді Євросоюзу. І тут ми бачимо, що, на щастя, це не збіглося в часі з референдумом у Нідерландах. Тому очікуємо, що приблизно 22 квітня Європейська комісія таки надасть цю законодавчу пропозицію, але до цього часу, звісно, Україна повинна дотримуватися тих домовленостей і повністю виконати план дій з візової лібералізації. Ідеться про той перелік, який озвучив під час свого візиту до Брюсселя Петро Порошенко”, — сказала експерт.

Потрібно отримати кваліфіковану більшість у Раді ЄС, аби безвізовий режим став реальністю. Про це в ефірі “5 каналу” повідомила керівник проектів ГО “Європа без бар’єрів” Мар’яна Кузьо, передає УНН.

За її словами, на сьогодні треба зосередитись на тому, аби дотриматись тих зобов’язань, які Україна взяла на себе, і якісно виконувати план дій з візової лібералізації. Першою чергою це стосується боротьби з корупцією, і тоді нічого не має стати на заваді, аби Рада ЄС кваліфікованою більшістю країн — членів ЄC проголосувала за впровадження безвізового режиму для України.

Нагадаємо, 6 квітня відбувся консультативний референдум у Нідерландах щодо угоди про асоціацію між ЄС та Україною, за результатами якого більше 60% проголосували “проти”.

За попередніми підрахунками, зокрема телемовника NOS, противники асоціації з Україною набрали 61%, а явка досягла 32%.

Референдум є консультативним, проте за необхідної явки у 30% влада має ще раз розглянути ратифікацію угоди, хоча не зобов’язана робити саме так, як скаже більшість виборців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!