Слідство у справі української бібліотеки в Москві запросило особисті дані 3 читачів

Російське слідство подало запит на персональні дані трьох читачів, які брали книги в Бібліотеці української літератури в Москві у 1998, 2008 і 2010 роках.

.

Зазначають, що слідчий з особливо важливих справ, який веде справу Бібліотеки української літератури в Москві, запросив у співробітників бібліотеки анкетні дані на трьох читачів, які брали для читання книги Євгена Гуцала «Ментальність орди» (15 травня 2008 року), «Україна або смерть» (10 липня 1998 року), «Голод в Україні» (1 лютого 2010 року).

Навіщо російське слідство шукає читачів, які брали книги 8, 18 і 6 років тому, не зовсім зрозуміло, адже нинішню кримінальну справу порушено за епізодами з 2011 по 2015 рік.

Нагадаємо, 5 квітня слідство висунуло директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталі Шаріній нове звинувачення за статтею «розтрата». Раніше Шаріну звинувачували в розпалюванні національної ненависті і ворожнечі.

22 березня Московський міський суд визнав законним продовження домашнього арешту для директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної.

27 січня Пресненський суд Москви продовжив домашній арешт директора української бібліотеки Москви Наталі Шаріної на три місяці, не дозволивши навіть короткострокові прогулянки.

28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки, а потім її директор Шаріна була затримана. Відносно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, згідно з версією Слідкома РФ, стало «розповсюдження екстремістських матеріалів, заборонених до використання»,— зокрема — книги Дмитра Корчинського. Крім того, повідомлялося про вилучення книг про Степана Бандеру і журналу «Барвінок», де знайшли червоно-чорний прапор. За даними «Інтерфаксу», з бібліотеки було вилучено близько 200 книг і матеріалів.

30 жовтня Таганський суд Москви відправив Шаріна під домашній арешт.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!