З лав опозиції Великобританії лунають перші вимоги відставки Кемерона

Прем

Депутат парламенту від Лейбористської партії Джон Манн у пʼятницю, 8 квітня, закликав премʼєр-міністра країни Девіда Кемерона піти у відставку. В інтервʼю виданню Guardian політик заявив, що Кемерон «вводив (громадськість) в оману». Раніше лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін закликав Девіда Кемерона оприлюднити свої податкові декларації.

Представники опозиційної Лейбористської партії вважають, що премʼєр країни Девід Кемерон, який визнав свою причетність до офшорної компанії свого батька, вводив в оману громадськість.

7 квітня Девід Кемерон публічно заявив про свою причетність до офшорної компанії Blairmore Investment Trust, що належала його нині покійному батькові і про яку йшлося у "панамських документазх. «Нам належали пʼять тисяч акцій у Blairmore Investment Trust, які ми продали у січні 2010 року. Ця частка коштувала приблизно 30 тисяч фунтів»,— заявив Кемерон в інтерв’ю телеканалу ITV. Таким чином політик отримав дохід у 19 тисяч фунтів.

Політик розповів, що сплатив податок на доходи з дивідендів. «Там був прибуток, але він був менший за пільгу на податок на приріст капіталу, тож я не платив цей податок»,— сказав Кемерон. Він також розповів, що продав акції ще до того, як обійняв посаду глави уряду, щоб уникнути конфлікту інтересів.

Нагадаємо, що понад рік тому анонімне джерело звʼязалося з німецьким виданням Süddeutsche Zeitung і передало газеті 2,6 терабайта внутрішніх документів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. Дослідивши документи спільно з представниками Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), журналісти видання дійшли висновку, що свої гроші в офшорних компаніях заховала низка політиків, спортсменів та відомих людей з усього світу, серед яких і український президент Петро Порошенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!