В Ісландії приведено до присяги нового прем"єра

Сігурдур Інгі Йоханнссон

Новий премʼєр-міністр Ісландії Сігурдур Інгі Йоханнссон був приведений до присяги в четвер, 7 квітня, після того як його попередник Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон подав у відставку через офшорний скандал. Церемонія приведення до присяги нового премʼєра та кабінету була проведена президентом Ісландії Олафуром Рагнаром Грімссоном у президентській резиденції у Рейкʼявіку, повідомляє агентство AFP.

Новим премʼєр-міністром Ісландії став представник Прогресивної партії Сігурдур Інгі Йоханнссон. Його попередник Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон пішов у відставку через офшорний скандал.

Партнери по правлячій коаліції, Прогресивна партія та Партія незалежності, домовилися, що уряд країни очолить представник Прогресивної партії — Йоханнссон, який раніше обіймав посаду міністра рибальства та сільського господарства. Крім того, було погоджено, що вже восени в країні будуть проведені дострокові вибори до парламенту. Водночас опозиція вимагає, щоб вибори відбулись ще раніше.

Як повідомлялось, згідно з оприлюдненими журналістами даними, вже колишній премʼєр-міністр та його дружина у 2007 році купили офшорну компанію на Британських Віргінських островах. Наприкінці 2009 року Гюннлейгссон продав свою частку дружині за один долар. Проте коли у квітні того ж року його обрали до ісландського парламенту, політик не задекларував ці активи.

Нагадаємо, 4 квітня близько восьми тисяч демонстрантів вийшли на площу перед парламентом Ісландії у Рейкʼявіку з вимогою відставки премʼєр-міністра країни.

Поділитись

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPHY

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!