Прем"єр-міністр Ісландії не оголошував про свою відставку

Прем

Премʼєр-міністр Ісландії Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон, який опинився у центрі офшорного скандалу, не оголошував про формальну відставку, як про це повідомили ввечері 5 квітня засоби масової інформації. «Премʼєр-міністр не пішов у відставку та залишатиметься головою Прогресивної партії»,— йдеться у заяві, поширеній адміністрацією Гюннлейгссона у середу, 6 квітня.

Як повідомила прес-служба премʼєр-міністра країни, Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон лише передав на невизначений термін свої функції іншому міністру.

Натомість політик передав свої службоці функції на «невизначений період часу» іншому міністру. Їх виконуватиме міністр рибальства та сільського господарства Сігурдур Інгі Йоханнссон, ідеться у заяві. Нагадаємо, що урядові Гюннлейгссона загрожує вотум недовіри, а його відставки вимагали тисячі демонстрантів у ісландській столиці Рейкʼявіку.

Раніше премʼєр-міністр попросив президента країни Олафура Рагнара Грімссона розпустити парламент. Проте той відмовився підтримати ідею премʼєра, заявивши, що йому необхідно порадитися з найбільшими партіями парламенту, перш ніж ухвалювати рішення.

Нагадаємо, причиною політичної напруженості стали оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) «панамські документи», згідно з якими премʼєр-міністр та його дружина у 2007 році купили офшорну компанію на Британських Віргінських островах. Наприкінці 2009 року Гюннлейгссон продав свою частку дружині за один долар. Проте коли у квітні того ж року його обрали до ісландського парламенту, політик не задекларував ці активи.

Дивитись відео02:00

Поділитись

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPHY

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!