"Панамський офшорний скандал": низка країн розслідують дії посадовців, Україна розпочала перевірку активів Порошенка

05/04 23:47 CET | updated xx mn ago | updated at xx14599170081459892875 Прозорості і реформ вимагають у зв‘язку з ”панамським скандалом” міжнародні фінансові та економічні організації. Низка країн вже почали розслідування щодо можливих офшорних зловживань своїх високопосадовців – серед них Франція, Австралія, Нова Зеландія, Швеція, Австрія та Нідерланди.

США заявили, що вивчають обставини справи.

Водночас голова МВФ Крістін Лаґард каже, що викриття не стали повною несподіванкою, а спроби приструнчити офшори робилися вже давно:

”Робота почалася ще 2010-11 роках, до речі, за часів головування Франції у ”великій двадцятці”. Однак до успіху ще далеко. Треба докладати дедалі більше зусиль, адже ті, хто по інший бік, мають безмежну уяву.”

Петро Порошенко, який фігурує у панамських документах Mossack Fonseca як власник офшорних компаній заявив, що відійшов від управління активами і доручив їх консалтинговим та юридичним фірмам, які і мають пояснити цю ситуацію.

Ставши Президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям

— Петро Порошенко (@poroshenko) 4 квітня 2016 р.

Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів

— Петро Порошенко (@poroshenko) 4 квітня 2016 р.

У свою чергу фінансові і юридичні радники Порошенка не заперечили наявність офшорної фірми, але пояснили, що президент передав свою частку ”Рошен” у ”сліпий траст” і втратив будь-який вплив на компанію.

Перевірку фактів наявності офшорів у президента наразі проводить Державна фіскальна служба.

На думку спеціалістів, дії Порошенка можуть суперечити закону з огляду на дві обставини: він відкрив нову компанію під час свого президентського терміну і не вказав цей актив у фінансовій декларації.

Крім того, у скандал навколо Mossack Fonseca потрапили ще двоє відомих в Україні людей – екс-прем‘єр ”Павло Лазаренко”: https://www.occrp.org/ru/panamapapers/persons/lazarenko/ і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!