ОЕСР вимагає від Панами запровадити міжнародні стандарти прозорості

Панамаські документи, ОЕСР, Панама

В світі зростає критика на адресу Панами через офшорний скандал. В Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) висловили центральноамериканській країні вимогу запровадити міжнародні стандарти, аби запобігти ухиленню від сплати податків. Така заява прозвучала у вівторок, 5 квітня, у Берліні, де Меркель провела зустріч з керівниками низки міжнародних фінансових та економічних організацій.

За словами генсека Організації економічного співробітництва та розвитку Анхеля Гуррія, Панама є є останньою великою податковою оазою. Він закликав країну запровадити міжнародні стандарти.

«Панама є останнім великим ухильником, який все ще дозволяє ховати офшорні активи від податкових та правоохоронних органів»,— наголосив у Берліні генеральний секретарь Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Анхель Гурріа. Його слова наводить агенція dpa.

При цьому в ОЕСР переконані, що Панама не виконала взяті на себе зобовʼязання дотримуватися міжнародних стандартів прозорості. «Панама має привести свої справи до ладу, невідкладно запровадивши ці стандарти»,— зауважив Гурріа.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель, у свою чергу, заявила, що офшорний скандал дав нагоду зʼясувати, чи кримінальне законодавство в сфері ухилення від сплати податків є достатнім.

Водночас у Франції заявили, що повернуть Панаму до чорного списку країн, які не відповідають міжнародним стандартам податкової прозорості, на що Панама пообіцяла «відплату».

Поділитись

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPHY

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!