Прем"єр-міністр Ісландії подав у відставку через офшорний скандал

Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон

На тлі офшорного скандалу премʼєр-міністр Ісландії Сігмюндюр Давід Гюннлейгссон вирішив подати у відставку у вівторок, 5 квітня. Таким чином він намагається врятувати коаліційний уряд, повідомляє агенція dpa.

Після того, як президент Ісладнії відмовився розпускати парламент на прохання премʼєра, останній вирішив подати у відставку. Причиною політичної турбулентності стало журналістське розслідування щодо офшорної компанії.

«Премʼєр-міністр сказав парламентській фракції (своєї партії.— Ред.), що він залишить посаду премʼєр-міністра, а я займу його місце»,— цитує агенція AFP слова заступника лідера Прогресивної партії (яка входить до коаліції) та міністр сільського господарства Ісландії Сігурдур Інгі Йоханнссон.

Раніше премʼєр-міністр попросив президента країни Олафура Рагнара Грімссона розпустити парламент. Проте Грімссон відмовився підтримати ідею премʼєра, заявивши, що йому необхідно порадитися з найбільшими партіями парламенту, перш ніж приймати рішення.

Нагадаємо, причиною політичної напруженості стали оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) «Панамські документи», згідно з якими премʼєр-міністр та його дружина у 2007 році купили офшорну компанію на Британських Віргінських островах. Наприкінці 2009 року Гюннлейгссон продав свою частку дружині за один долар, проте коли у квітні того ж року його обрали до ісландського парламенту, політик не задекларував ці активи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!