"Панамські документи": президент Ісландії відмовив прем"єр-міністру у розпуску парламенту

Протест в Ісландії проти прем

Президент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон у вівторок, 5 квітня, відмовив премʼєр-міністру Сігмюндюру Давіду Гюннлейгссону у негайному розпуску парламенту країни на тлі офшорного скандалу. За словами глави держави, йому необхідно порадитися з найбільшими партіями парламенту перш ніж приймати рішення.

Президент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон відмовився розпустити парламент країни на прохання премʼєра, незважаючи на офшорний скандал. На його думку, спершу треба порадитися з найбільшими партіями парламенту.

Раніше премʼєр-міністр заявив про бажання розпустити парламент та призначити нові вибори, якщо він втратить підтримку партнерів по коаліції. «Я сказав лідеру Партії незалежності, що якщо парламентарі від цієї партії вважають, що не можуть підтримувати уряд у виконанні спільних завдань, я б розпустив парламент і призначив вибори»,— написав Гюннлейгссон на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Як повідомляється, причиною політичної напруженості стали оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) «Панамські документи», згідно з якими премʼєр-міністр та його дружина у 2007 році купили офшорну компанію на Британських Віргінських островах. Наприкінці 2009 року Гюннлейгссон продав свою частку дружині за один долар, проте коли у квітні того ж року його обрали до ісландського парламенту, політик не задекларував ці активи.

Після оприлюднення цих даних ліва опозиція почала вимагати відставки премʼєр-міністра та оголосила про свої плани поставити на голосування у парламенті питання про недовіру уряду.

Нагадаємо, 4 квітня близько восьми тисяч демонстрантів вийшли на площу перед парламентом Ісландії у Рейкʼявіку з вимогою відставки премʼєр-міністра країни.

Поділитись

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPHY

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів (04.04.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!