"Панамські документи": тисячі людей в Ісландії вимагали відставки прем"єр-міністра

Тисячі демонстрантів вийшли на мітинг з вимогою відставки премʼєр-міністра Ісландії Сігмюндюра Давіда Гюннлейгссона. Однак політик заявив, що залишати посаду не збирається.

Близько восьми тисяч демонстрантів вийшли у понеділок, 4 квітня, на площу перед парламентом Ісландії у Рейкʼявіку з вимогою відставки премʼєр-міністра країни Сігмюндюра Давіда Гюннлейгссона.

Причиною протесту стали оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) «Панамські документи», згідно з якими премʼєр-міністр та його дружина у 2007 році купили офшорну компанію на Британських Віргінських островах.

Наприкінці 2009 року Гюннлейгссон продав свою частку дружині за один долар, проте коли у квітні того ж року його обрали до ісландського парламенту, політик не задекларував ці активи. В інтервʼю громадській телекомпанії RUV він заявив, що шкодує про те, що не оприлюднив цю інформацію раніше.

Ліва опозиція вимагає відставки премʼєр-міністра і планує поставити на голосування у парламенті питання про довіру уряду. Гюннлейгссон «продемонстрував брак віри в ісландську грошову одиницю та економіку, поклавши гроші до податкової оази»,— написала у соціальній мережі колишня премʼєрка від соціал-демократів Йоганна Сігурдардоттір. Чинний премʼєр, однак, заявив, що не буде йти у відставку.

Дивитись відео02:00

Поділитись

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IPHY

«Панамський архів»: журналісти розкрили мережу із сотень тисяч офшорів

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!