ЄС закликає Анкару відновити мирний діалог з курдами

Федеріка Могеріні

Турецькій владі та курдам слід повернутися за стіл переговорів задля вирішення нинішнього конфлікту. Такий заклик містить оприлюднена у суботу, 2 квітня, заява верховної представниці Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Федеріки Могеріні з огляду на нещодавній теракт у місті Діярбакир. Свою заяву вона зробила на полях саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні, повідомляє сайт Європейської зовнішньополітичної служби.

Єдиний шлях до мирного врегулювання — справжній політичний діалог між турецькою владою та курдами у межах переговорного процесу, вважає верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні.

«Справжній політичний діалог у рамках курдського процесу врегулювання — єдиний шлях до досягнення мирного та тривалого рішення»,— наголосила Могеріні. На її думку, Туреччині слід повернутися до мирного врегулювання конфлікту між Анкарою та турецькими курдами, адже це ще не так давно принесло «так багато позитивних та багатообіцяючих результатів». Федеріка Могеріні також вказала готовність з боку Європейського Союзу підтримати цей процес.

Водночас представниця ЄС підтвердила підтримку Євросоюзом боротьби уряду Анкари з «тероризмом та насильством». Крім того, вона висловила свої співчуття родичам та близьким загиблих унаслідок теракту та побажала швидкого одужання тим, хто отримав поранення.

Нагадаємо, унаслідок вибуху бомби у місті Діярбакирі, що розташоване у населеному переважно турецькими курдами південному-сході країни, загинули семеро поліцейських. Вибух пролунав у переддень приїзду премʼєр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу. Попри теракт, керівник турецького уряду все-таки прибув до цього міста й узяв участь у похованні загиблих поліцейських. Відповідальність за скоєне взяло на себе військове крило Робітничої партії Курдистану (РПК).

Поділитись

Теракти в Анкарі: наслідки для Туреччини і ЄС (14.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1ID44

Теракти в Анкарі: наслідки для Туреччини і ЄС (14.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!