Президент ПАР заперечує звинувачення в умисній розтраті коштів

Джейкоб Зума

Президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) Джейкоб Зума відкидає звинувачення у навмисній розтраті бюджетних коштів під час ремонту та будівельних робіт кількарічної давності на своїй приватній віллі. З відповідною заявою глава південноафриканської держави виступив у пʼятницю, 1 квітня, по національному телебаченню.

Президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума не вбачає в ремонті своєї вілли зумисної розтрати коштів. Але він вибачився та пообіцяв повернути частину бюджетних коштів.

«Я не діяв недобросовісно і особисто не знав про будь-які порушення»,— запевнив Джейкоб Зума. Утім, він визнав, що «багато питань можна було б вирішити інакше» та вибачився від імені себе та уряду. Він також пообіцяв повернути до держбюджету частину коштів, витрачених на ремонтні та будівельні роботи на його віллі. Як зазначає агенція dpa, багато громадян ПАР були розчаровані виступом президента, адже вони очікували від нього оголошення про відставку.

Заява Зуми пролунала після ухваленого напередодні вироку конституційного суду країни. Згідно з вироком, Зуму звинуватили в порушенні конституції та зобовʼязали відшкодувати витрачені кошти платників податків на ремонт його вілли. Суд вказав, що Зума безпідставно знехтував закликом омбудменки країни, яка провела кілька років тому розслідування про джерела фінансування ремонтних робіт приватної вілли президента й вимагала повернути частину грошей.

Гроші платників податків обсягом близько 250 мільйонів рандів (у перерахунку нині — 14,7 мільйона євро) пішли серед іншого на спорудження центру для відвідувачів, курятника, амфітеатру та басейну. Яку саме частину цієї суми муситиме повернути президент, вирішать щонайпізніше до кінця травня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!