ВООЗ скасувала глобальний надзвичайний стан через вірус Ебола

Фахівці Всесвітньої організації з охорони здоровʼя (ВООЗ) заявляють про контрольованість ситуації з поширенням вірусу Ебола. Тож необхідності у подовженні дії глобального надзвичайного стану немає.

Дію запровадженого раніше глобального надзвичайного стану через епідемію вірусу Ебола скасували. Про це у вівторок, 29 вересня, заявила генеральна директорка Всесвітньої організації з охорони здоровʼя (ВООЗ) Маргарет Чен у Женеві. За її словами, попри окремі нові випадки захворювання, епідемію вдалося взяти під контроль.

Заява Чен пролунала після відповідної рекомендації міжнародних експертів-вірусологів. «Я погодилась з їхніми рекомендаціями»,— заявила Чен, слова якої наводить агенція dpa. Перед цим експерти обговорили перебіг поширення епідемії вірусу Ебола з 2013 року. На їхню думку, потрібно також скасувати й запроваджені раніше обмеження на пересування.

За даними ВООЗ, від початку спалаху епідемії вірусу Ебола в Африці, тобто з грудня 2013 року, кількість загиблих перевищила 11,3 тисячі людей. Випадків захворювання нарахували 28 тисяч. Найбільш постраждалими від інфекції країнами вважають Гвінея, Ліберія та Сьєрра-Леоне.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!