Дамаск: Пам"ятки Пальміри можна відновити протягом п"яти років

За словами генерального директора департаменту старожитностей і музеїв Сирії Маамуна Абдулкаріма, на відновлення руїн стародавньої Пальміри може знадобитися близько п’яти років.

Для відновлення руїн стародавньої Пальміри, які були зруйновані та пошкоджені джихадистами «Ісламської держави» (ІД), знадобиться близько пʼяти років. Про це у понеділок, 28 березня, заявив генеральний директор департаменту старожитностей і музеїв Сирії Маамун Абдулкарім.

«Якщо у нас буде дозвіл ЮНЕСКО, нам знадобиться пʼять років, щоб відновити споруди, пошкоджені або зруйновані ІД,— заявив Абдулкарім агенції AFP.— У нас є кваліфікований персонал, знання і дослідження. Зі схвалення ЮНЕСКО, ми можемо почати роботу через рік».

Він також зазначив, що близько 80 відсотків руїн — у хорошому стані. «Мої колеги-експерти прибули сьогодні в Пальміру. Я попросив їх оцінити камені і старе місто. Вони фотографують ушкодження і документують усе, і тоді можна буде почати відновлення»,— зауважив Абдулкарім.

Нагадаємо, сирійські урядові сили за підтримки російської військової авіації напередодні відбили Пальміру у «Ісламьскої держави». Джихадисти захопили Пальміру, яка розташована у сирійській провінції Хомс, у травні 2015 року. Як відомо, стародавнє місто належить до списку обʼєктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Дивитись відео02:22

Поділитись

Археологи рятують античне мистецтво від «Ісламської держави» (19.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Hfsz

Археологи рятують античне мистецтво від «Ісламської держави» (19.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!