Штайнмаєр: В Греції виникла "надзвичайна гуманітарна ситуація"

За словами очільника МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, закриття «балканського маршруту» призвело до гуманітарної кризи в Греції. Водночас він заявив, що угода між ЄС і Туреччиною вже почала давати плоди.

Закриття «балканського маршруту» для біженців призводить до надзвичайної ситуації в Греції, вважає міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Про це він заявив у інтерв’ю виданню Berliner Morgenpost, яке було оприлюднене в понеділок, 28 березня.

Штайнмаєр розкритикував односторонні дії європейських країн щодо скорочення припливу біженців. «До Центральної Європи прибуває менше біженців, оскільки вони застрягли в Греції. І там виникла надзвичайна гуманітарна ситуація»,— цитує видання слова німецького міністра.

На думку Штайнмаєра, для країн Європи неприйнятно «позбуватися своїх проблем, ставлячи тим самим в скрутне становище європейських партнерів».

Водночас урядовець заявив про підтримку угоди між Євросоюзом та Туреччиною щодо подолання кризи біженців, без якої, як він вважає, на грецько-македонському кордоні були б вже 100 тисяч мігрантів. «Тому орієнтація на зовнішні кордони Європи, угоди з Туреччиною та підтримку Греції — це правильний шлях»,— підсумував міністр закордонних справ ФРН.

Домовленості з Анкарою стали «кроком на шляху до посилення контролю і до обмеження нелегальної міграції», переконаний Штайнмаєр.

Нагадаємо, днями грецька влада почала евакуацію біженців з табору в Ідомені, що біля кордону з Македонією.

Поділитись

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IG6M

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!