Керрі: Росія не є союзником США в Сирії

За словами держсекретаря США Джона Керрі, Росія не є союзником США в Сирії. Водночас, за його словами, вона допомагає США у певних питаннях, щодо яких Вашингтон має стратегічні інтереси.

Росія не посилила свої позиції на Близькому Сході після втручання у Сирію. Про це заявив державний секретар США Джон Керрі в інтервʼю телеканалу CBS, яке було опубліковано у неділю, 27 березня. На його думку, ця ідея є «сміховинною».

Керрі наголосив, що Росія не є союзником США в Сирії, хоча вона і допомагає США в інших аспектах, які є в «стратегічних інтересах» США. Зокрема, за його словами, Росія допомогла з іранською ядерною угодою та позбавленням Сирії хімічної зброї. «Тепер Росія допомагає з припиненням бойових дій (у Сирії.— Ред.). І якщо Росія може допомогти нам вплинути на політичний перехід, то це все відповідає стратегічним інтересам Сполучених Штатів Америки»,— заявив держсекретар.

Керрі також вважає, що росіяни «не віддані Асаду». Водночас, на його думку, якщо президент Сирії Башар Асад не відступиться і не дасть дорогу для формування перехідного уряду в країні — то в Сирії не буде миру.

Відповідаючи на запитання про враження світових лідерів від президентської кампанії в США, Керрі заявив, що впевнений — «вони шоковані».

Поділитись

Сирійський маневр Путіна: піти, щоб залишитися? (15.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IDgF

Сирійський маневр Путіна: піти, щоб залишитися? (15.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!