ЗМІ: Бельгійську владу попереджали, що аеропорт Брюсселя може стати ціллю атак

Ісламські екстремісти мали плани аеропорту Брюсселя завдовго до терактів

Грецька поліція знайшла плани потенційного нападу на аеропорт Брюсселя в двох квартирах в Афінах ще у січні 2015 року і тоді ж про це поінформувала бельгійську владу. Про це повідомила грецька телерадіокомпанія SKAI з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах.

Поліція Греції знайшла план аеропорту Брюсселя у квартирах, які ісламісти орендували в Афінах, ще у січні 2015 року. Тоді ж про це було повідомлено бельгійську владу, повідомила телекомпанія SKAI.

План аеропорту Брюсселя був знайдений серед інших документів у квартирах, які ісламісти винайняли в Афінах. Пізніше стало відомо, що одним з орендарів був Абдельхамід Абауд, організатор терактів у Парижі.

Водночас, за даними джерел Reuters та CNN, брати аль-Бакрауї, які здійснили 22 березня теракти у брюссельському аеропорту та метро, були відомі спецслужбам США, і їхні імена перебували в американських базах даних осіб, причетних до тероризму. Ібрагім був у списку ще до терактів у Парижі 13 листопада, а Халід потрапив до нього невдовзі після трагічних подій у французькі столиці.

Нагадаємо, 23 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що минулого року з Туреччини депортували Ібрагіма аль-Бакрауї. Однак влада Бельгії, за словами Ердогана, не дослухалася до попередження Анкари.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!