В Євросоюзі планують прискорити обмін розвідданими задля запобігання терактам

У Європейському Союзі обіцяють посилити звʼязки між розвідками країн-членів задля боротьби з тероризмом, але нарікають на гальмування цих процесів.

Міністри юстиції та внутрішніх справ країн-членів Європейського Союзу на спеціальній зустрічі у Брюсселі у четвер, 24 березня, закликали терміново реалізувати загальмовані плани щодо обміну стратегічними даними розвідок. Нарада міністрів відбулася за кілька днів після терактів у столиці Бельгії, що забрали життя десятків людей.

«Це був напад на Бельгію, але мішенню цієї атаки була також і Європа»,— заявив міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр, якого цитує агенція dpa. Він зазначив, що у спільній заяві за підсумками зустрічі йдеться про вимогу до країн-членів ЄС краще обмінюватися інформацією спецслужб щодо підозрюваних у звʼязках з тероризмом.

«Іноді існує брак політичної волі, брак координації та, що найважливіше у деяких випадках, брак довіри»,— зазначив єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос, цитує агенція Reuters. Чиновники нарікають, що багато з країн-членів ЄС, у тому числі Франція та Німеччина, притримують стратегічні дані попри заяви про готовність ділитися ними.

На зустрічі глави відомств домовилися вжити заходів у боротьбі з тероризмом «з більшою швидкістю та серйозністю». У спільній заяві міститься також заклик до Європарламенту прискорити ухвалення законодавства про створення запланованого єдиного європейського реєстру авіапасажирів.

Дивитись відео02:10

Поділитись

Cтратегія безпеки ЄС запрацює найраніше за півроку (24.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IJdc

Cтратегія безпеки ЄС запрацює найраніше за півроку (24.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!