ЄС і Туреччина уклали угоду щодо подолання кризи біженців

Ахмет Давутоглу (ліворуч) і Дональд Туск під час саміту в Брюсселі 18 березня

Туреччина та ЄС у пʼятницю, 18 березня, уклали угоду з метою розвʼязання кризи біженців. Про це повідомив у Twitter президент Європейської Ради Дональд Туск. «Є одноголосна згода між всіма лідерами держав ЄС та турецьким премʼєр-міністром щодо заяви ЄС-Туреччина»,— написав Туск.

За словами Дональда Туска, угода ЄС з Туреччиною відповідає всім нормам міжнародного права.

Now unanimous agreement between all EU HoSG and Turkeyʼs PM on EU-Turkey Statement

— Donald Tusk (@eucopresident) 18 березня 2016 р.

Виступаючи на прес-конференції за підсумками саміту, Дональд Туск назвав ключові елементи угоди, які дозволили її схвалення всіма. Зокрема, йдеться про індивідуальний розгляд заяв про притулок біженців, що відповідатиме нормам міжнародного права. А також врахування застережень Кіпру. Туск зазначив, що дана угода є лише однієї з «опор» стратегії ЄС у подоланні кризи біженців.

Турецький премʼєр Ахмет Давутоглу назвав подію «історичним днем». «Це також історичний день, оскільки ми уклали дуже важливу угоду між Туреччиною та ЄС»,— сказав Давутоглу виступаючи на прес-конференції. «Сьогодні ми розуміємо, що Туреччина та ЄС мають спільну долю, спільні випробування та спільне майбутнє»,— додав премʼєр-міністр.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що вже в суботу представники 28 країн-членів ЄС почнуть в Афінах підготовку до координації зусиль. ЄС має намір мобілізувати для операції в Греції чотири тисячі людей, вартість її становитиме до 300 мільйонів євро на найближчі півроку.

Умови угоди

Згідно з умовами угоди, Греція повинна визнати Туреччину безпечною країною походження. Туреччина бере на себе зобовʼязання із реадмісії усіх біженців з Греції після неділі, 20 березня. Анкара також бере на себе зобовʼязання із надання захисту відповідно до Женевської конвенції про біженців.

За кожного повернутого шукача притулку Євросоюз зобовʼязується взяти до себе одного сирійського біженця, який перебуває у Туреччині, однак не більше 72 тисяч, яких буде перерозподілено серед усіх країн ЄС.

Справу кожного біженця у Греції мають розглянути в індивідуальному порядку за пришвидшеною процедурою. Як запевнив Туск, до процесу залучать представників ЄС та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Поділитись

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IG6M

ЄС і Туреччина домовилися щодо стримання потоку мігрантів (18.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!