Канада добиватиметься крісла у Радбезі ООН на 2021-2022 роки

Оттава балотуватиметься у непостійні члени РБ ООН на 2021-2022 роки у рамках нової міжнародної політики кабінету Джастіна Трюдо.

Канада буде претендувати на місце у Раді Безпеки Організації Обʼєднаних Націй (РБ ООН) на 2021-2022 роки, оскільки прагне відновити свою роль як важливого геополітичного гравця. Про наміри Оттави у середу, 16 березня, заявив премʼєр-міністр країни Джастін Трюдо під час візиту до штаб-квартири Обʼєднаних Націй у Нью-Йорку.

«Настав час Канаді знову зробити крок вперед. З поновленою відданістю міжнародному мирові та безпеці, настав час нашого повернення»,— цитує канадського премʼєра агенція dpa. Він додав, що Оттава готова відстоювати свої ключові цінності — мир, рівність та повагу до різноманітності. Раніше Канада була в РБ ООН шість разів, її останній з дворічних термінів завершився у 2000 році.

У Радбезі ООН — 15 членів, пʼять з яких — постійні та мають право вето: США, Великобританія, Франція, Китай та Росія. Десять — обираються на два роки за принципом ротації. На прагнення увійти до РБ на 2021-2022 роки уже заявили Ірландія, Норвегія та Сан-Марино. У 2016-2017 роках непостійним членом Радбезу є Україна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!