Юнкер заявив про "стриманий оптимізм" щодо угоди з Туреччиною

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер розраховує на прорив на саміті ЄС 17-18 березня, на якому обговорюватиметься угода з Туреччиною щодо розвʼязання кризи біженців. Про це він заявив у інтервʼю німецькому діловому виданню Handelsblatt, яке вийде друком у четвер, 17 березня.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив оптимізм щодо укладення угоди з Туреччиною на саміті ЄС та пояснив механізм захисту прав біженців при реалізації домовленостей.

«Я — стримано оптимістичний. Найближчими днями ми укладемо з Туреччиною зобовʼязувальну угоду, яку підготували на останньому саміті»,— цитує слова Юнкера агенція AFP. Голова Єврокомісії також заперечив, що повернення біженців до Туреччини суперечить Женевській конвенції про статус біженців. За його словами, нелегальні мігранти чекатимуть близько тижня на розгляд їхньої заяви про надання притулку, у разі відмови можлива апеляція, і лише після повторної відмови їх повертатимуть до Туреччини.

Нагадаємо, на саміті ЄС-Туреччина минулого тижня лідери країн Євросоюзу погодилися на окремі умови Анкари. В обмін на стримування потоку біженців Брюссель, зокрема, розгляне скасування віз для громадян Туреччини, а також активізує переговори про її членство у ЄС та збільшить обсяг фінансової допомоги.

Поділитись

«Турецький гамбіт»: Анкара пропонує Європі обмін біженцями (08.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I9UA

«Турецький гамбіт»: Анкара пропонує Європі обмін біженцями (08.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!