Президентка Бразилії зробила попередника головою своєї адміністрації

Президентка Бразилії Ділма Руссефф під вогнем корупційних звинувачень зробила свого попередника, підозрюваного у махінаціях Луїса Інасіу Лулу да Сілву, головою своєї адміністрації.

На тлі масштабних протестів президентка Бразилії Ділма Руссефф призначила свого попередника, політичного наставника та партійного соратника Луїса Інасіу Лулу да Сілву новим головою своєї адміністрації, заявив офіс глави держави у середу, 16 березня. Руссефф пішла на цей крок, коли у парламенті країни говорять про можливість її імпічменту, а да Сілва — опинився у центрі корупційного скандалу.

«Екс-президент Луїс Інасіу Лула да Сілва обійме посаду головного держміністра при президентові»,— йдеться у повідомленні про посаду, аналогічну українському голові адміністрації президента. Да Сілва замінить призначеного минулого жовтня екс-губернатора Жака Ваґнера.

Союзники Руссефф зазначили, що президентка потребує досвіду та популярності да Сілви для протидії імпічменту та можливому розпаду коаліції, пише агенція АР. Критики вважають, що цим кроком екс-президента захищають від звинувачень у корупційному скандалі довкола нафтового держгіганта Petrobras. Новий статус Лули да Сілви дозволяє викликати його лише Верховному суду. Політичні зміни уже негативно відобразилися на курсі бразильської валюти та біржах, тоді як агенція Moodyʼs назвала призначення Лули ризиком для економічних зусиль уряду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!