Давутоглу: Туреччина виконуватиме угоду з Грецією про реадмісію

Алексіс Ципрас (ліворуч) та Ахмет Давутоглу під час зустрічі в Ізмірі

Премʼєр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу на зустрічі зі своїм грецьким колегою Алексісом Ципрасом у вівторок, 8 березня, в місті Ізмірі підтвердив, що Анкара готова забирати назад біженців, які нелегально потрапили на грецькі острови.

Туреччина забиратиме біженців та мігрантів, що прибули з її території до Греції. Країни також домовилися про спільну боротьбу з перевізниками біженців.

«Туреччина буде приймати біженців назад»,— цитує слова Давутоглу агентство dpa. «За це ЄС прийме таку саму кількість біженців (з Туреччини.— Ред.)»,— додав турецький премʼєр, коментуючи досягнуті останньої ночі на саміті ЄС-Туреччина домовленості. Він також зазначив, що для громадян Туреччини з червня поточного року буде запроваджено безвізовий режим для Шенгенської зони. Утім, єдності серед країн ЄС щодо цього рішення поки немає.

Угоду про реадмісію Греція та Туреччина уклали ще в 2002 році, однак вона не виконувалася. «Подальше виконання угоди про реадмісію Туреччиною повинно стати чітким сигналом мігрантам з безпечних третіх країн, що немає ані політичної волі, ані можливості, що вони потраплять в Європу»,— наголосив грецький премʼєр Алексіс Ципрас.

Зупинити нелегальну міграцію

«Це — реальність, яку нам слід відверто донести до них, аби зупинити, зменшити цей нездоланий для наших країн потік»,— додав глава грецького уряду на спільній прес-конференції з турецьким колегою, цитує Reuters.

Ципрас зазначив також, що країни обʼєднають зусилля у боротьбі з нелегальними перевізниками біженців. Цьому сприятиме, зокрема, рішення про співпрацю берегової охорони двох держав, яке ухвалили відповідні міністри 8 березня.

Нагадаємо, лише цьогоріч Егейським морем до грецького узбережжя прибули понад 130 тисяч біженців.

Поділитись

«Турецький гамбіт»: Анкара пропонує Європі обмін біженцями (08.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I9UA

«Турецький гамбіт»: Анкара пропонує Європі обмін біженцями (08.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!