Іран та Туреччина співпрацюватимуть заради "миру" в регіоні

Прем

Премʼєр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу та президент Ірану Хасан Роухані на зустрічі у Тегерані у суботу, 5 березня, погодилися, що їхні країни повинні співпрацювати, щоб покінчити з міжконфесійною боротьбою у регіоні. Зокрема, ідеться і про підтримку режиму припинення вогню у Сирії.

Іран та Туреччина, які перебувають по різні боки барикад у сирійському конфлікті, підтримують перемирʼя у Сирії та планують потроїти товарооборот.

«У нас можуть бути відмінні погляди, але ми не можемо змінити нашу історію або географію. Для Туреччини та Ірану надзвичайно важливо дійти згоди, щоб закінчити братовбивчу боротьбу у нашому регіоні, покласти край етнічним та конфесійним конфліктам»,— заявив Давутоглу, цитує агентство Reuters.

Іранський президент підтримав цю позицію. «Ми вважаємо, що питання регіону мають бути вирішені тільки країнами регіону. Співпраця Ірану та Туреччини буде конструктивною і принесе мир»,— сказав Роухані на зустрічі з турецьким премʼєром. Нагадаємо, що шиїтський Іран є союзником сирійського президента Башара Асада, тоді як переважно сунітська Туреччина підтримує опозиційні сили. Переговори з мирного урегулювання сирійського конфлікту мають відновитися у Женеві 10 березня.

Також Іран та Туреччина планують упродовж наступних двох років утричі збільшити зовнішньоторговельний товарооборот між країнами — до 30 мільярдів доларів США. Про це Давутоглу домовився під час зустрічі з першим віце-президентом Ірану Есхаком Джахангірі. За останні 12 місяців обсяг зовнішньої торгівлі між Іраном та Туреччиною скоротився з 15 мільярдів до приблизно 10 мільярдів доларів.

Поділитись

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HfeP

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!