В Україні з"являться лісові патрульні

Державне агентство лісових ресурсів пропонує органам влади створити в структурі відомства мисливську службу за прикладом Національної поліції та рибного патруля, який створюється за ініціативою Державного агентства рибного господарства. Про це повідомила на колегії перший заступник голови Держлісагентства Юшкевич Христина, передає УНІАН.

«Ми пропонуємо створити в системі Держлісагентства мисливську службу, яка з урахуванням досить хорошої практики Національної поліції та рибного патруля буде перезавантажена, і будуть набрані хороші фахівці з метою контролю мисливського господарства»,— сказала Юшкевич.

За її словами, аналогічні служби працюють в Німеччині, Польщі, Словаччині, Угорщині та інших європейських країнах. В Україні служба буде стежити за використанням і схоронністю мисливських угідь, а також підтримання популяції тварин.

Крім того, Держлісагентство має намір у 2016 році поширити єдину практику електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів у країні, щоб мінімізувати оборот неврахованого дерева. З тією ж метою відомство пропонує на нормативному рівні зобовʼязати всіх лісокористувачів продавати деревину на аукціонах.

«Ми пропонуємо, щоб вся деревина обовʼязково виставлялася на продаж на аукціонах, як для внутрішнього ринку, так і на зовнішній ринок. Ніяких привілеїв для юридичних або фізичних осіб бути не може»,— підкреслила Юшкевич.

Держлісагентство також планує запустити спеціальний портал, де буде міститися інформація про всі інвестиційні проекти в лісовому господарстві. Однак, як зазначила Юшкевич, процес залучення інвестицій в галузь ускладнюється тим, що відомство не володіє повною інформацією про стан лісів в Україні. Останній облік лісів проводився в 1996 році, агентство ініціює проведення нового обліку.

За даними Держлісагентства, у звʼязку з недосконалим обліком в Україні зростає потенціал тіньової торгівлі деревиною. Обсяг тіньового ринку становить близько 20%, або 2 млрд дол. При загальній річній рубці в 14-15 млн куб. м обсяг «чорного» лісу сягає 3 млн куб. м.

В управлінні Держлісагентства знаходяться 74% лісів країни. Решта 26% належать іншим лісокористувачам, які, за офіційними даними, в рік рубають близько 1,5 млн кубометрів лісу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!