ООН виступила проти заборони Меджлісу в Криму

з посиланням на «QHA».

«Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим, статус якої визначено Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262, залишається вкрай складною»,— зазначила Ф.Фрейзер.

За її словами, згідно з доповіддю, кримські татари, які беруть участь в демонстраціях, піддаються переслідуванням, а кримські татари в цілому — арештам за можливе членство в “терористичних” організаціях.

"Значним і тривожним кроком стала подача “прокурором” Криму до Верховного суду Криму 15 лютого позовної заяви з проханням визнати Меджліс — орган самоврядування кримських татар — екстремістською організацією і заборонити його діяльність, — розповіла Ф.Фрейзер.

Головне завдання Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) — домогтися доступу на територію окупованого Криму, щоб можна було відстежити там ситуацію щодо порушення прав людей. А також домогтися зняття заборони Меджлісу “кримською владою”.

Нагадаємо, 28 лютого окупаційний прокурор Криму Наталія Поклонська заяляла, що особисто представлятиме у суді справу щодо заборони Меджлісу.

Як повідомляв УНН, 15 лютого окупаційний прокурор Криму Наталія Поклонська надала заступнику голови меджлісу кримсько-татарського народу Наріману Джелялу копію судового позову про заборону діяльності організації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!