Сакварелідзе: Справа "діамантових" – це внутрішній Майдан у ГПУ

Справа «діамантових» прокурорів стала дійсно «внутрішнім Майданом» в системі Генпрокуратури.

Про це в інтервʼю «Українській правді» заявив благодійник генпрокурора Давид Сакварелідзе.

За його словами, «це була унікальна операція».

«120 працівників, включаючи СБУ і наших працівників, одночасно працювало у цій справі…120 осіб оперів, слідчих, спецпідрозділ „Альфа“ і так далі працювали так, що не було ні грама витоку інформації. Цим операція і була унікальна»,— заявив Сакварелідзе.

Він розповів, що справа почалося зі звернення до нього депутата «Народного фронту» Вʼячеслава Костянтиновського, який розповів йому про «наїзд» прокуратур на піскове підприємство.

"Це звичайний рекет з боку прокуратури… Мені надсилають відео. Я з цим відео пішов до першого заступника генпрокурора і показав. Я кажу: «Ось, я цю людину знаю, ось така ситуація». Він каже: «Та він грабіжник!». «Якщо він лиходій, то людину треба посадити за бандитизм. Давайте розберемося в нашій частині: що наш слідчий робить з людьми у балаклавах на якомусь підприємстві?»,— обурився заступник генпрокурора.

За словами Сакварелідзе, він звернувся за допомогою до голови СБУ Василя Грицака, і той прислав на цю справу Віктора Трепака.

«Президент був у курсі… Шокін тоді був в Америці, його оперували. Я кажу, що потрібні надійні люди. Він (Грицак — ред.) мені прислав Віктора Трепака і його хлопців»,— розповів він.

За його словами, «до цього в прокуратурі не було такого прецеденту».

«Це внутрішній контраст прокуратури. Прокуратура сьогодні складається з двох частин. Народ вже знає, що не всі погані в прокуратурі, що є нормальні люди, які готові працювати.., і є інші люди, які заважають»,— вважає Сакварелідзе.

«Вже зʼявився контраст. В якомусь плані, це внутрішній Майдан в системі прокуратури. Ніхто в цій системі цього не робив»,— додав він.

Як відомо, нещодавно Сакварелідзе заявив, що людей зі створеної ним внутрішньої інспекції в ГПУ, яка займалась і справою «діамантових прокурорів», можуть звільнити з ГПУ.

28 січня зʼявилась інформація, що президент Порошенко уже підписав указ про відставку першого заступника голови СБУ Віктора Трепака.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!